Zaprojektowanie dobrej strony internetowej wymaga pewnych umiejętności, ale zbyt wielu webmasterów oczekuje, że z dnia na dzień zostaną profesjonalistami.

Jednak wiele osób nie dostrzega tego, czego naprawdę potrzeba, aby zostać dobrym projektantem stron internetowych, i pozwolić innym czerpać wszystkie korzyści związane z projektowaniem stron internetowych. Z tego artykułu dowiesz się, jak zacząć lub doskonalić swoje umiejętności projektowania stron internetowych.Jeśli projektujesz stronę internetową, upewnij się, że napisany przez Ciebie kod ma prawidłowy kod HTML+CSS. Chociaż większość przeglądarek potrafi zrozumieć nieprawidłowy kod, może on być renderowany poprawnie lub niepoprawnie. Prawidłowy kod będzie renderował się w ten sam sposób przez większość czasu w nowoczesnych przeglądarkach. Możesz sprawdzić poprawność kodu HTML za pomocą walidatora HTML.Nie zaniedbuj kaskadowych arkuszy stylów. Korzystanie z arkusza stylów ułatwia nadanie wszystkim stronom witryny tego samego wyglądu i stylu. Zmniejsza również rozmiar pliku stron, ponieważ plik CSS można uzyskać raz na serwerze, a następnie z lokalnej pamięci podręcznej użytkownika.Użyj arkusza stylów, aby zachować spójność. Nie ma nic bardziej niepokojącego niż wysłanie na stronę, która nie przypomina witryny, którą właśnie oglądałeś, nawet jeśli dotyczy tego samego tematu. Arkusze stylów pomagają w zapisaniu formatowania, dzięki czemu każda strona wygląda podobnie do pozostałych.Zawsze utrzymuj czas ładowania poniżej 10 sekund. To sprawi, że ludzie będą chcieli pozostać na Twojej stronie. Jeśli zajmie to zbyt dużo czasu, odwiedzający po prostu się sfrustruje i pójdzie gdzie indziej.Upewnij się, że wszystkie tematy są wyraźnie podzielone. Oddziel tematy, aby każdy z nich miał własną stronę. Pomoże to złagodzić zamieszanie i pomoże utrzymać porządek w witrynie. Najważniejsze wskazówki, jak być skutecznym projektantem stron internetowych

Ułatwi to również robotom indeksującym sieci lepsze nawigowanie i pozycjonowanie witryny.Projektując witrynę, unikaj stosowania różnych czcionek.

Powinieneś także pomyśleć o tym, jak będą wyglądać różne czcionki i jak są czytelne. Wiele witryn korzysta z Verdana, ponieważ nie jest trudno ją odczytać, gdy ma dowolny kolor lub rozmiar.Wiedz, o czym mówisz. Jeśli będziesz oferować treści informacyjne, musisz dobrze poznać swój temat. Publikowanie nieścisłości i fałszu przyniesie ci złą reputację, powodując utratę czytelników. Sekretem bloga z goo jest znajomość tematu.Jeśli nie czujesz się pewnie w żadnej dziedzinie podczas projektowania strony internetowej, poproś kogoś o pomoc. Możesz znaleźć pomoc od znajomego lub od nieznajomych w miejscach takich jak fora internetowe. Tylko upewnij się, że nie zajmujesz się niczym, nie wiedząc najpierw, co robisz.Uporządkuj swoje linki i unikaj umieszczania zbyt wielu linków w jednym obszarze witryny. Może to zmylić odwiedzających i zmusić ich do opuszczenia Twojej witryny. Jeśli masz wiele linków o niskim lub średnim znaczeniu, naśladuj „bloki blogów” widoczne na wielu blogach i schowaj je w kolumnie po prawej stronie strony.Aby pomóc Ci stworzyć stronę internetową, powinieneś nauczyć się HTML. Znajomość HTML pomaga zrozumieć, jak działa strona internetowa. Kiedy zrozumiesz, jak działa witryna, możesz umieścić w niej własny kod HTML. Pomaga to w łatwym korygowaniu zmian bez konieczności polegania na zewnętrznych programach do tworzenia witryny. Innymi słowy, masz większą kontrolę nad zawartością swojej witryny.Teraz, gdy jesteś lepiej przygotowany do angażowania się w projektowanie stron internetowych, powinieneś być w stanie czerpać z tego korzyści. Niezależnie od tego, czy zarabiasz na tworzeniu stron internetowych przeznaczonych dla innych osób, czy też na własne osobiste przedsięwzięcia biznesowe, projektowanie stron internetowych jest świetnym miejscem do osiągania dobrych zysków.