Znakowanie narzędzi może mieć wiele zastosowań. Jednym z najczęstszych jest ułatwienie zarządzania zasobami firmy, poprzez uproszczenie ewidencjonowania i zarządzania ich stanem technicznym. Często też wykorzystywane jest do celów marketingowych, gdzie logotyp firmy umieszczany jest na narzędziach będących przedmiotem podarunków w czasie prezentacji lub gratisów do wykonanych usług. Z jakich narzędzi znakujących najlepiej korzystać? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Kwestie te wyjaśniamy w naszym artykule.

Jakie narzędzia do znakowania dostępne są na rynku?

Podobnie jak w przypadku wielu innych narzędzi, nie istnieją w pełni uniwersalne narzędzia znakujące. Zależnie od tego, co chce się znakować, używać należy najlepiej dopasowanego rozwiązania. Na wybór wpływają kwestie takie jak:

  • Materiał, z którego element znakowany jest wykonany,
  • Kształt znakowanego elementu,
  • Wielkość znakowanego elementu,
  • Rodzaj i głębokość wykonywanego oznakowania,
  • Ilość narzędzi, które są przeznaczone do oznakowania.

Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, zajrzyj na stronę firmy PICA – narzędzia do znakowania dla profesjonalistów. W ofercie znajdziesz m.in.:

  • lasery znakujące,
  • prasy znakujące,
  • znakowarki mikropunktowe.

Każde z tych narzędzi posiada szczegółową specyfikację, a w razie wątpliwości możesz liczyć na wsparcie doświadczonych doradców, którzy pomogą Ci dobrać sprzęt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

PICA - narzędzia do znakowania dla profesjonalistów

Gdzie kupować narzędzia do znakowania?

Przed podjęciem decyzji o zakupie narzędzi do znakowania, warto zapoznać się z ofertami kilku sklepów, które posiadają je w ofercie. Warto stawiać na dostawców, którzy posiadają szeroką ofertę oraz zespół doradczy. Dobry importer narzędzi dla hurtowni posiadać będzie w swojej ofercie zarówno grawerki punktowe, lasery znakujące, jak i odpowiednie systemy pras. Szczególnie często poszukiwane są urządzenia laserowe, ponieważ umożliwiają pracę z tworzywami takimi jak:

  • Silikon,
  • Ceramika,
  • Metal,
  • Tworzywa sztuczne.

Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z opiniami zarówno o konkretnych urządzeniach, jak i samym sklepie, ponieważ wykwalifikowana obsługa pomoże w uniknięciu zbędnych zakupów pod postacią urządzeń o zbyt małej wydajności, lub nienadających się do znakowania konkretnych narzędzi, wykorzystywanych w firmie najczęściej.

Czemu warto znakować narzędzia?

Firmy posiadające na stanie wiele narzędzi, szczególnie jeśli ze względu na charakter pracy każde z narzędzi występuje w kilku egzemplarzach, mogą mieć problemy z ich ewidencjonowaniem. Szczególnie problematyczne jest to w przypadku urządzeń awaryjnych. Znakowanie ich umożliwia prostszą kontrolę wszystkich zasobów firmy, a w przypadku urządzeń ulegających intensywnej amortyzacji pozwalają na lepsze zarządzanie ich trwałością i sprawne przeprowadzanie serwisowania. Odpowiednie znakowanie narzędzi ułatwia również wykonywanie pracy pracownikom, poprzez przypisanie konkretnych kompletów do poszczególnych brygad, zależnie od zakresu ich prac. Pozwala to uniknąć nieporozumień oraz ogranicza ryzyko gubienia narzędzi. Dla wielu pracodawców zaletą będzie też zmniejszenie ryzyka kradzieży sprzętu, ponieważ oznaczony konkretnym logotypem będzie trudny do odsprzedania oraz łatwiejsza będzie kontrola, kto dane narzędzie pobrał ze stanu.