Używając wydajnego dzbanka z filtrem możesz usunąć szkodliwe zanieczyszczenia z wody pitnej.

Chociaż woda z wodociągów miejskich w twoim domu może być bezpieczna do picia, równocześnie może zawierać szkodliwe substancje i chemikalia, które są nieprzyjemne w smaku, a nawet niezdrowe. Dobry filtr do wody pomaga rozwiązać te problemy, usuwając metale ciężkie, pestycydy, chlor, osady i inne rzeczy, których nie chcesz spożywać w wodzie pitnej.

Jakie wybrać filtry do wody dla swojego domu

Filtry do wody do dzbanka Brita

Filtry do wody występują w różnych kształtach i rozmiarach, możemy je zatem dobrać do różnorodnych dzbanków w celu usunięcia zanieczyszczeń z wody pitnej. W górnej części dzbanka znajduje się pojemnik do napełnienia wodą z kranu. Grawitacja sprawia, że woda przepływa przez filtr węglowy, wypełniając dolną część dzbanka w kilka minut. Te dzbanki są nie tylko najtańszą opcją filtracji wody, ale są również łatwe w użyciu i praktyczne, można ich używać w domu i w pracy. Filtry są proste w wymianie, znajdziemy je również w wielu sklepach stacjonarnych oraz online.

Filtry wykorzystują różne metody usuwania zanieczyszczeń z wody, w tym jedną z najczęstszych, filtrację węglową. Ten rodzaj filtracji wykorzystuje porowatą strukturę węgla do pochłaniania wody i usuwania zanieczyszczeń. Filtr jest szczególnie skuteczny w usuwaniu chloru, pestycydów i metali ciężkich, takich jak miedź, azotany, arsen, ołów, rtęć i inne substancje, które mogą pogarszać jakość wody pitnej. Chociaż miejska stacja uzdatniania wody usuwa wiele szkodliwych chemikaliów, które mogą powodować choroby, nie są one w stanie usunąć wszystkiego, warto zatem spożywać wodę z kranu dodatkowo filtrowaną.

Zasadniczo filtry wody do dzbanka Brita Elemaris 3.5 l działają poprzez filtrowanie wody, która przechodzi przez filtr, aby spłynąć z górnej części dzbanka do dolnej. Zawierają węgiel drzewny do usuwania szkodliwych chemikaliów i żywicę jonowymienną, która wychwytuje metale ciężkie. Najlepsze filtry grawitacyjne do dzbanków usuwają zanieczyszczenia takie jak ołów, chlor, pestycydy, a nawet metale ciężkie.