Jeżeli poszukujemy płytek na zewnątrz naszego domu z pewnością musimy wybrać płytki z materiału innego niż te które będzie można znaleźć w naszych łazienkach czy też kuchniach.

Warto zwrócić uwagę iż płytki wewnętrzne wykonane są z nieco innych materiałów, posiadają także nieco inne właściwości. Najczęściej także płytki kuchenne czy też łazienkowe będą cieńsze, nie są to płytki mrozoodporne, dlatego też nie nadają się na balkony czy też taras. W tym przypadku powinniśmy wykorzystać specjalne płyty gresowe.

Odporne płytki gresowe na tarasy

Dlaczego płytki gresowe są idealne na zewnątrz?

Płytki gresowe mogą być bardzo ciekawym rozwiązaniem jeżeli chcemy uzyskać ciekawy wygląd tarasów czy też balkonu. Oczywiście stosuje się go ze względu na wytrzymałość, jest to materiał który bardzo dobrze znosi wahania temperatury, dodatkowo także nie jest nasiąkliwy, warto poszukiwać modeli które zapewniają odpowiednią antypoślizgowość. Z pewnością jest to rozwiązanie które jest łatwe w utrzymaniu w czystości, jest także odporny na zarysowania oraz nie blaknie na słońcu. Dzięki tym zaletom płytki gresowe są obecnie bardzo popularne, produkowane są w bardzo w różnych wzorach i odcieniach kolorystycznych.

Zaletą gresu jest możliwość otrzymania takiej faktury jaką będziemy chcieli, może on imitować kamień naturalny, różnego rodzaju wzory granitu czy marmury, ale także znajdziemy gres który wygląda jak drewno. Z pewnością jest to duża zaleta, ponieważ często będziemy mieli różne pomysły na aranżacje naszego tarasu czy też balkonu, zatem duży wybór z pewnością ułatwi nam wykonanie takiej powierzchni jaką będziemy chcieli.

Jeżeli poszukujemy gresu imitującego drewno warto zwrócić uwagę na rustic bronze, jest to gres który wygląda jak płyty drewniane, posiada on uniwersalną wielkość 60 x 60 cm, dzięki czemu będzie go łatwo ułożyć, będzie dobrze pasował dla wielu tarasów i balkonów. Oczywiście jest to bardzo ciekawe rozwiązanie jeżeli poszukujemy czegoś nieszablonowego, jeżeli gres imitujący kamień nam nie odpowiada wówczas tego rodzaju rozwiązaniem będą z pewnością strzałem w dziesiątkę.