W dzisiejszych czasach woda, jaką mamy w kranach nie jest najlepszej jakości. Zawiera wiele fluorków i innych substancji, których niekoniecznie potrzebujemy w naszym organizmie. Aby woda z kranu nadawała się do picia, powinniśmy zastanowić się nad kupnem filtra do wody. Oprócz tego, że filtry doskonale filtrują wodę i oczyszczają ją, pozwolą Ci również zaoszczędzić sporo gotówki na butelkowanej wodzie. Naukowcy z całego świata ostrzegają nas przed plastikiem gromadzącym się w naszych ciałach. Jeśli już kupujemy wodę, to najlepiej tę w szklanej butelce. 

Nic dziwnego, że ludzie w Polsce są na ogół sceptycznie nastawieni do picia wody z kranu. Jej jakość, a przede wszystkim smak pozostawiają wiele do życzenia. Picie wody z kranu w Anglii czy Stanach Zjednoczonych jest natomiast normą. Nie tylko w domach, ale również restauracjach czy barach. To normalne, jeśli poprosimy kelnera o szklankę „tap water”. Jeśli już jednak zdecydujemy się na picie wody z kranu, najlepiej zamontować odpowiedniej jakości filtr do wody od sprawdzonego producenta. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ tańsze zamienniki filtrów do wody po prostu gorzej filtrują, a przecież o to nam chodzi. 

Najważniejsze jest wnętrze i nie inaczej jest w przypadku filtrów do wody. Doskonale dobrana mieszanka filtrująca eliminuje wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia występujące w tzw. kranówce, tym samym znacznie poprawiając jej jakość i smak. Jeśli zależy Ci na ekologii i środowisku, korzystanie z filtra do wody będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki nim ograniczasz odpady z jednorazowych opakowań i butelek. W zależności od modelu filtry gwarantują do około czystej 200 litrów wody miesięcznie. Po miesiącu filtr należy wymienić na nowy, aby dalej cieszyć się doskonałym smakiem czystej wody. 

Filtry do wody usuwają:

  • związki chloru stosowane do dezynfekcji
  • zanieczyszczenia mechaniczne mogące przedostać się do instalacji 
  • nadmierną twardość wody 
  • zanieczyszczenia organiczne, a także pestycydy
  • niektóre metale ciężkie 
  • mikroorganizmy

a także: 

  • żelazo 
  • mangan
  • jony amonu i amoniak
  • azotany i azotyny

Należy pamiętać, że woda jaką mamy w naszych wodociągach musi zachowywać pewne normy, ale nadal dopuszcza pewien margines błędu i zanieczyszczeń, co sprawia, ze o filtrację należy dbać na własną rękę. Pamiętajmy o tym, że składamy się w większości z wody, żyjemy na wodnej planecie i nawodnienie jest dla nas i innych organizmów żywych kluczowe. Picie wody z plastikowych butelek, a także picie wody z kranu bez filtra to po prostu powolne trucie samego siebie fluorkami i plastikiem. Warto zadbać o odpowiednią profilaktykę i dobrej jakości wodę, ponieważ pomoże nam to zadbać o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Nie marginalizujmy roli wody i pokarmów jakie przyjmujemy w naszym życiu. Dobre paliwo jest niezbędne, aby wszystkie tryby dobrze pracowały. Dlatego watro zainwestować w dobrej jakości filtr do wody od sprawdzonego producenta i cieszyć się smaczną, zdrową wodą. Pamiętajmy o tym, że należy go wymieniać raz w miesiącu, ponieważ później traci swoje magiczne właściwości.

Posted in: Dom