Liczba fanów żaluzji drewnianych rośnie z roku na rok. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ efekt jaki można uzyskać dzięki zastosowaniu tej osłony przeciwsłonecznej jest wyjątkowy. Warto zatem wiedzieć, jakie istnieją możliwości wyboru w przypadku żaluzji drewnianych.

Najpopularniejszym rodzajem podziału żaluzji drewnianych jest podział ze względu na szerokość lamel. I tutaj wyróżniamy następujące opcje:

– żaluzje drewniane 25 mm – najcieńszy rodzaj lamel w przypadku żaluzji drewnianych. Montowane w świetle szyby. Dzięki zastosowaniu prowadzenia bocznego osłona nie odstaje od okna. Bardzo bogaty wybór kolorystyczny, pozwalający dopasować żaluzję do każdego rodzaju okna.

– żaluzje drewniane 50 mm – najbardziej popularny wariant. Jest również możliwość montażu na ramie okna, choć w tym wypadku jest to zdecydowanie mniej popularny wariant. Żaluzje drewniane w tym wariancie najczęściej montowane są do ściany lub do okna. Istnieje możliwość wykonania żaluzji w rozmiarze XL – nawet o szerokości 360 centymetrów.

– żaluzje drewniane 70 mm – szerokość lamel, która wynosi aż siedem centymetrów. Najczęściej stosowane w biurach oraz na dużych przeszkleniach.

Kolorystyka drewna

Żaluzje można również podzielić oczywiście ze względu na rodzaj drewna, z jakiego zostały wykonane oraz kolorystykę lamel.
Drewniane żaluzje produkowane są z dwóch rodzajów drewna – basswood oraz abachi.

Do tego żaluzje można podzielić na grupy kolorystyczne – kolory strukturalne (gdzie wyraźnie widać strukturę drewna) oraz kolory o gładkiej strukturze.

Sterowanie żaluzjami

Żaluzje drewniane można również podzielić ze względu na sposoby sterowania. Zdecydowanie popularniejszym wariantem i częściej wybieranym jest sterowanie ręczne. Tutaj warto wiedzieć o zabezpieczeniu Child Safety – system zapewniający bezpieczeństwo dzieciom.

Drugą opcją jest sterowanie elektryczne. Wariant idealny do dużych gabarytów żaluzji oraz do miejsc, w których dostęp jest utrudniony.

Wówczas żaluzje są opuszczane oraz podnoszone za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania silników bateryjnych, jeśli chcesz uniknąć niewygodnego kucia w ścianach. Silnik bateryjny zapewnia płynną pracę przez około trzy miesiące.

Posted in: Dom