Techniki pielęgnacji skóry nie wylądują w twojej głowie – musisz się ich nauczyć.

Poznanie najskuteczniejszych technik, które najlepiej do Ciebie pasują, oznacza przeprowadzenie niewielkich badań i uzyskanie dodatkowych informacji. Skorzystaj z takich wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, aby już dziś zacząć cieszyć się świeższą i żywszą skórą.Ważne jest, aby używać kremu przeciwsłonecznego zawsze, gdy wychodzisz, nawet w pochmurne dni. Filtry przeciwsłoneczne chronią twarz przed szkodliwymi promieniami UV ze słońca, które mogą powodować długotrwałe uszkodzenia skóry. Nadmierna ekspozycja może prowadzić do przedwczesnego rozwoju plam starczych na twarzy. Dobry filtr przeciwsłoneczny może zapewnić ochronę przed tymi szkodliwymi skutkami.Jeśli nadal szukasz idealnego toniku, rozważ użycie olejku z drzewa herbacianego w codziennej pielęgnacji skóry. Odrobina olejku z drzewa herbacianego zmieszana z wodą w butelce z mgiełką wodną tworzy piękny tonik. Jak każdy produkt do pielęgnacji skóry, uważaj, aby nie wnikać w oczy.Używaj makijażu oszczędnie. Większość rodzajów makijażu, w tym podkłady i pudry, może powodować zatykanie porów. Może to podrażnić twoją skórę i pogorszyć twój obecny stan. Makijaż skolonizowany bakteriami może nawet zainfekować istniejący trądzik. Zastanów się nad rezygnacją z makijażu, dopóki Twoja cera nie oczyści się. Nie używaj również korektorów do ukrywania trądziku.Jeśli Twoja skóra jest podatna na wypryski i zatkane pory, sprawdź produkty do pielęgnacji skóry pod kątem składników oleistych. Te wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry sprawią, że Twoja skóra będzie szczęśliwa

O ile Twoja skóra nie jest wyjątkowo sucha, powinnaś używać beztłuszczowego środka czyszczącego i toniku oraz lekkiego kremu nawilżającego na twarz.

Większość ludzi nie potrzebuje silnego działania nawilżającego produktów oleistych.Ogranicz tłuste i słodkie potrawy. Smażone potrawy i produkty bogate w cukier mogą dobrze smakować, ale sieją spustoszenie na twarzy. Wyeliminuj je z diety tak bardzo, jak to możliwe, w tym z napojami bezalkoholowymi. Zastąp te niezdrowe jedzenie zdrowszymi alternatywami (na przykład jedz jogurt zamiast lodów) i obserwuj, jak poprawia się Twoja skóra.Unikaj produktów do pielęgnacji skóry zawierających trietanoloaminę (TEA). Ta substancja chemiczna jest czasami dodawana do produktów kosmetycznych w celu zmiany pH produktu. Wiadomo, że TEA powoduje reakcje alergiczne na wrażliwej skórze, na przykład wokół oczu. Herbata może być wchłaniana przez skórę. Dalsze stosowanie produktów zawierających TEA spowoduje nagromadzenie się krwiobiegu, co będzie miało negatywny wpływ na zdrowie i skórę.Aby chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, zawsze należy nosić krem ​​z filtrem SPF 15 lub wyższym, gdy spędzasz czas na zewnątrz, zwłaszcza między godziną 10 a 16. Noszenie kremu przeciwsłonecznego chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB, które mogą prowadzić do zmarszczek, plam starczych, szorstkiej skóry, a nawet raka skóry.Najmniejsze zmiany w Twoim stylu życia mogą mieć ogromny wpływ na ochronę Twojej skóry przed starzeniem się. Na przykład powinieneś przerzucić się na poduszki wykonane z satyny zamiast z bawełny. Kiedy śpisz w nocy, bawełna zostawia ślady na twojej twarzy. Z biegiem czasu (pomyśl o tym, śpisz co noc!) te odciski mogą tworzyć trwałe ślady.Po umyciu twarzy ciepłą wodą, świetnym sposobem na zamknięcie porów jest spryskanie twarzy zimną wodą. Możesz uniknąć używania tonerów do twarzy, używając zamiast tego zimnej wody. Woda jest naturalnym i tanim rozwiązaniem do zamykania porów i nie zawiera żadnych żrących chemikaliów, które zawierają tonery.Ponieważ istnieje wiele strategii, które zapewniają, że Twoja skóra jest tak żywa i młodzieńcza jak zawsze, musisz wiedzieć, czym one są i jak z nich korzystać. Bez odpowiednich informacji możesz gonić za nieskutecznymi i bezowocnymi wysiłkami, które nie przyniosą oczekiwanych rezultatów; z drugiej strony, takie wskazówki mogą doprowadzić Cię do wspaniałego nowego początku w kierunku pięknej skóry.