Jeśli dysponujemy własnym ogrodem, jeśli dysponujemy określoną powierzechnią przed domem, na posesji, to niewątpliwie bardzo ważnym elementem jest to, aby dobrać właściwy rodzaj trawnika, jaki będzie na tejże posesji rósł.

Możemy mówić o wielu różnych rodzajach trawnika. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą na pewno szybkością wzrostu, ukorzenieniem, odpornością na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Tym samym dobór odpowiedniego rodzaju trawnika ma bardzo duże znaczenie. To, jaki trawnik wybierzemy na swoją posesję, będzie na pewno miało wpływ na nasze późniejsze zadowolenie. Warto także nadmienić, że nie każdy rodzaj trawnika będzie się nadawał do każdego miejsca, na każdą posesję. Oczywiście można nie robić nic, nie robić wiele i na swojej posesji pozwolić rosnąć trawie dzikiej, ale tak naprawdę bardzo rzadko w takiej sytuacji będziemy faktycznie zadowoleni ze swojego trawnika. Rodzaje trawnika

Ten powinien cieszyć oczy i tym samym warto zadbać, aby dobrać dla siebie odpowiedni rodzaj trawnika.

Z jakimi zatem jego rodzajami możemy się zetknąć, jakie rodzaje trawnika możemy zastosować na swojej posesji? W sklepach ogrodniczych mamy do czynienia z bardzo różnymi jego rodzajami. W tychże miejscach możemy oczywiście liczyć na odpowiednie doradztwo, a tym samym sami nie musimy poszukiwać tej wiedzy, która będzie nam niezbędna, aby dokonać faktycznie dobrego wyboru. Na pewno można mówić o trawnikach sportowych, które jednakże w głównej mierze są przeznaczone na boiska sportowe. Jeśli mówimy o trawnikach przeznaczonych na prywatne posesje, to na pewno odpowiednim jego rodzajem będą trawniki ozdobne. To elegancki trawnik, który jednakże dosyć źle znosi, gdy często sie po nim depcze, co też należy mieć na uwadze przy jego zakupie. Na prywatne posesje najczęściej wybierany jest trawnik uniwersalny, który najbardziej jest odporny na różnego rodzaju czynniki, w tym właśnie na częste deptanie. Ponadto dostępny jest także trawnik kwietny, w którym oprócz trawy, mamy także do czynienia z obecnością kwiatów.