Kolor dachówki może mieć zasadniczy wpływ na wygląd naszego domu, oczywiście najpopularniejszym kolorem jest kolor ceglany, który kojarzy nam się z dachówką wypalaną.

Obecnie możemy oczywiście zakupić dachówkę ceramiczną czy też dachówkę betonową w różnych kolorach. Oczywiście są to dachówki bardzo wytrzymałe, wykorzystuje się różnego rodzaju dodatki, które sprawiają, iż jest to materiał odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Jakie rodzaje pokryć dachowych stosujemy na budynkach

Wybór rodzaju pokrycia dachowego ma wpływ na wygląd budynku

Możemy wybrać także blachodachówkę, która jest dużo lżejsza, dobrze sprawdzi się w przypadku dachów płaskich, gdzie montaż dachówki ceramicznej nie jest zalecany. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na wygląd budynku, jeżeli jest to budynek klasyczny wówczas zdecydowanie warto wybrać elegancką dachówkę ceramiczną, która będzie miała duży wpływ na wygląd całego budynku. Dachówka ceramiczna jak i blachodachówka charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, jest także odporna na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Dachówka naturalnie może posiadać różne kształty, oraz szeroką gamę kolorystyczną.

Decydując się na zakup dachówki, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby wybrana dachówka charakteryzowała się wysoką jakością i wykonana była z najlepszych materiałów. Dachówki niskiej jakości mogą absorbować wodę deszczową, zwiększając przez to znacząco swoją wagę, przez co znacznie może wzrosnąć waga dachu, która w znaczącym stopniu może negatywnie wpływać na jego konstrukcję. Jeżeli konstrukcja dachu jest słaba wówczas dodatkowe obciążenie wpłynie na nią niekorzystnie, a w najgorszym wypadku może spowodować jego zawalenie. Należy również pamiętać o dokładnym czyszczeniu dachówek, gdyż może na nich osadzać się brud i osady. Zaniedbana dachówka może także porastać mchem, co będzie nieestetyczne.

Wysokiej klasy pokrycia dachowe możemy zakupić na stronie complexhouse.pl/, znajdziemy tam zarówno tradycyjną dachówkę ceramiczną, jak również dachówkę betonową, mogą być to oczywiście pokrycia w różnych kolorach. Dodatkowo możemy zakupić także blachodachówkę, blachę trapezową czy też rozwiązania aluminiowe. Dodatkowo możemy zakupić akcesoria, rynny, czy też materiały izolacyjne.

Posted in: Dom