Wiele osób uważa, że ​​znalezienie strategii łagodzenia objawów astmy jest trudne, ale pamiętaj, że jest to prawdą tylko wtedy, gdy nie jesteś poinformowany.

Aby skutecznie łagodzić objawy astmy, chcesz dowiedzieć się jak najwięcej i zastosować te informacje.Oczyść swój dom z jedzenia i wody. Przechowuj jedzenie w lodówce. Kiedy zostawiasz jedzenie lub wodę, przyciągasz małe owady i karaluchy, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli chcesz trzymać jedzenie poza lodówką, rozważ zakup spiżarni lub otwarcie okien.Kiedy masz astmę, jesteś bardziej podatny na infekcje. Myj ręce tak często, jak to możliwe, zwłaszcza przed jedzeniem. Jeśli Twoje dziecko ma astmę, wcześnie naucz je tego nawyku. Myjąc ręce, możesz powstrzymać rozprzestrzenianie się niektórych szkodliwych bakterii, które mogą spowodować infekcję płuc.Ważne jest, abyś nie był zbyt zestresowany, jeśli cierpisz na astmę. Stres i panika to główne przyczyny ataków astmy. Staraj się też nie tracić panowania nad sobą. Złość może spowodować trudności w oddychaniu, co z kolei może wywołać ataki astmy.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są zazwyczaj najczęstszymi źródłami tych ataków. Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz mógł coś z tym zrobić.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Pokonaj upartą astmę dzięki tej wspaniałej radzie

Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc.

Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Możesz chcieć dostać się do grupy wsparcia, jeśli masz astmę. Ludzie w grupie są w takiej samej sytuacji jak ty, więc wiedzą, przez co musisz przejść każdego dnia. Mogą również udzielić osobistych wskazówek, co możesz zrobić, aby kontrolować objawy astmy.Upewnij się, że znasz swój oddech. Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Kiedy cierpisz na astmę, istnieją witaminy, które mogą pomóc, w tym E i C. Pomagają one zwiększyć czynność płuc i kontrolować ogólne objawy astmy. Możesz zdecydować się na spożycie tych witamin, jedząc pokarmy bogate w witaminy lub poprzez suplement. Witaminy te pomogą również zapobiegać chorobom, wzmacniając układ odpornościowy organizmu.Nawet jeśli objawy astmy nie ustępują, ważne jest, aby nadal co 6 miesięcy odwiedzać lekarza. Czasami lekarz może chcieć przeprowadzić testy, aby sprawdzić rozwój oddychania. Jeśli sytuacja się poprawi, może ograniczyć twoje leczenie lub zachować je bez zmian.Biorąc pod uwagę wszystko, czego nauczyłeś się z tego artykułu, powinieneś zacząć bardziej pozytywnie myśleć o sposobach złagodzenia niektórych objawów astmy. Pamiętaj, że masz nowe informacje do wykorzystania, więc powinieneś zacząć myśleć o tym, jak zamierzasz zastosować te strategie, stworzyć plan, który działa dla Ciebie i go zrealizować. Powinieneś poczuć, że zmiany zaczną obowiązywać bardzo szybko.