Czekają na Ciebie nowe światy, zarówno bliskie, jak i dalekie, a podróżowanie jest sposobem na otwarcie drzwi do nieoczekiwanych widoków, dźwięków i doświadczeń.

Chociaż na niektórych poziomach może to być onieśmielające, podróżowanie nie musi być stresujące, jeśli wcześniej skorzystasz z kilku wskazówek od tych, którzy kroczyli ścieżką przed tobą. Kilka drobinek wiedzy pozwoli Ci przygotować się na niezapomnianą podróż.Jeśli podróżujesz do innego kraju, a Twój paszport został zgubiony lub skradziony, jak najszybciej udaj się do najbliższej ambasady lub konsulatu. Wiele razy agencje te mogą wydać zamiennik w ciągu zaledwie 24 godzin, dzięki czemu możesz szybko i łatwo wrócić do cieszenia się wakacjami.Podczas podróży może mieć duże znaczenie podróżowanie, gdy nie jest to wakacje lub popularny czas wakacji. Jeśli ktoś wybiera się na czas, który prawdopodobnie nie będzie popularnym czasem wakacji, może uniknąć wielu kłopotów. Będzie mniej tłumów i czekania na atrakcje. Można mieć dużo bardziej zrelaksowany czas.Jeśli kupujesz pamiątki jako prezenty podczas podróży, bądź kreatywny. Możesz użyć lokalnej gazety jako opakowania na prezent, aby nadać mu wyjątkowy akcent. Działa to szczególnie dobrze, jeśli gazeta jest w języku obcym lub zawiera zdjęcia. Inne niedrogie upominki to zapałki, podstawki i czyste serwetki.Oczyść swój obszar. Możesz dostać kilka spojrzeń z ukosa, ale w ograniczonej przestrzeni zatłoczonego samolotu po prostu prosisz o zachorowanie. Przynieś małą butelkę środka dezynfekującego do rąk lub kilka chusteczek dezynfekujących i wytrzyj stolik z tacą, podłokietniki i wszelkie przyciski, gdy tylko usiądziesz. Pamiętaj, aby używać go również na dłoniach i staraj się nie dotykać oczu, nosa ani ust.Wyjdź poza turystyczne sklepy z pamiątkami. Aby znaleźć pamiątkę, która przypomni Ci o Twoich podróżach i faktycznie pochodzi z odwiedzanego miejsca, zrób zakupy u miejscowych. W sklepach spożywczych, marketach i innych sklepach, które znajdują się na uboczu (turystycznym), znajdziesz rzeczy, których mieszkańcy faktycznie używają zamiast masowo produkowanych bibelotów.Oto wskazówka dla podróżników! Aby uzyskać smaczniejszą kawę podczas pobytu w hotelu, użyj lodu zamiast wody z kranu. Myślisz o podróży? Spróbuj skorzystać z niektórych z tych wspaniałych wskazówek

Wiele pokoi hotelowych jest wyposażonych w mały ekspres do kawy, ale używanie wody z kranu prawie zawsze skutkuje słabą kawą.

Lód z hotelowych maszyn do lodu wytwarzany jest z przefiltrowanej wody. Napełnij więc ekspres do kawy na noc lodem (aby mógł się stopić), a rano możesz cieszyć się kawą parzoną z rześkiej, przefiltrowanej wody!Rozważając ubezpieczenie podróżne na zbliżającą się podróż, pamiętaj o przygotowaniu szeregu pytań i oczekiwanych odpowiedzi dla swojego dostawcy. Zachowaj dobre wyniki podczas porównywania stawek. Zapytaj o takie rzeczy, jak sposób przetwarzania płatności w celu zwrotu kosztów i czy istnieją jakiekolwiek warunki unieważniające umowę.Coś, czego nigdy nie powinieneś robić, to umieszczać ważny dokument w kieszeni fotela przed sobą. Najprawdopodobniej zsunie się tam, gdzie nie będziesz już mógł go zobaczyć i zapomnisz o tym. Wtedy wysiądziesz z samolotu i zbyt późno zdasz sobie sprawę, że go nie masz.Podróżujesz ze swoim zwierzakiem? Upewnij się, że ich szczepienia są aktualne i masz dokumenty, które to potwierdzają! Nie zapomnij także o podstawowych rzeczach, takich jak jedzenie, woda, smycz i pościel. Schowanie ulubionej zabawki lub dwóch zawsze pomaga złagodzić nudę i zachować spokój, gdy naprawdę nie chcesz, aby przeszkadzały mieszkańcom sąsiedniego pokoju.Teraz, gdy znasz już drogi świata, możesz spakować walizki i ruszać w drogę. Zapamiętaj sugestie, które przeczytałeś tutaj, a następnie zrelaksuj się i idź z prądem. Świat jest otwartą księgą i nadszedł czas, abyś dodał kilka własnych stron. Na co czekasz?