Chcesz czuć się silny i zdolny do wykonania każdego zadania? Czy chciałbyś, aby członkowie płci przeciwnej Cię sprawdzili? Czy Twoje zdrowie jest mniej niż gwiezdne i chcesz je wzmocnić? Bez względu na to, jakie masz rozumowanie, czytaj dalej, aby znaleźć pomysły, jak budować mięśnie i zmieniać swoje życie.Trenuj co najmniej trzy razy w tygodniu.

Potrzebujesz co najmniej trzech sesji treningowych w tygodniu, jeśli chcesz zobaczyć znaczny wzrost mięśni. Jeśli jesteś naprawdę nowy w treningu siłowym, na początku można go zmniejszyć do dwóch; jednak powinieneś zwiększyć liczbę sesji w tygodniu, gdy tylko będziesz w stanie. Jeśli masz już pewne doświadczenie w treningu siłowym, możesz dodać więcej sesji.Przy próbie budowania masy mięśniowej ważne jest, aby spożywać odpowiednie pokarmy. Jeśli twoje wysiłki, aby zwiększyć masę, są w stagnacji, może to być spowodowane niewystarczającym spożyciem składników odżywczych. Aby zwiększyć masę, musisz codziennie spożywać co najmniej 4000-6000 kalorii z pokarmów, które są kalorycznie gęste. Niektóre przykłady żywności o dużej kaloryczności to makaron, orzechy, jajka, bajgle, mieszanka szlaków i steki. Ponieważ warzywa mają niską gęstość kalorii, ogranicz ich spożycie do minimum.Powstrzymaj się od wykonywania zarówno treningu siłowego, jak i ćwiczeń sercowo-naczyniowych, jeśli Twoim celem jest budowanie masy mięśniowej, a niekoniecznie poprawa ogólnej sprawności. Powodem tego jest to, że te dwa rodzaje ćwiczeń powodują, że twoje ciało reaguje w sprzeczny sposób. Skupienie się wyłącznie na budowaniu mięśni pomoże Ci zmaksymalizować wyniki.Kiedy planujesz dietę dla programu budowania mięśni, węglowodany są ważne. Wskazówki dotyczące prawidłowego wykonywania wyciskania pochyłego

Twoje ciało potrzebuje węglowodanów, aby przetrwać wyczerpujące treningi, którym je poddajesz.

Ponadto, jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości węglowodanów, Twoje ciało będzie wykorzystywać białko jako alternatywne źródło energii. Jedz tyle węglowodanów, aby poprawić funkcjonowanie organizmu, ale nie przesadzaj, ponieważ może to prowadzić do przyrostu masy ciała.Co najwyżej musisz wykonać od dwudziestu pięciu do pięćdziesięciu powtórzeń dla każdej części ciała, mniej więcej dwa lub trzy razy w tygodniu, aby uzyskać jak największą masę mięśniową. To będzie bardzo korzystne dla poważnych ciężarowców. Jeśli starasz się zrobić więcej, możesz marnować swój czas, ponieważ przesadzenie może zmniejszyć widoczne rezultaty.Krótkotrwałe stosowanie suplementów kreatynowych może pomóc w budowaniu mięśni przy minimalnym ryzyku. Kreatyna odgrywa ważną rolę w twoim ciele, ponieważ jest wymagana do produkcji ATP, podstawowej i niezbędnej formy energii. Twoje ciało nie może funkcjonować bez ATP, a brak kreatyny może powodować problemy z mięśniami. Wyższy poziom kreatyny pozwoli Ci trenować intensywniej i przez dłuższy czas.Spożywanie koktajlu proteinowego po treningu jest bardzo ważne. Koktajl proteinowy dostarcza organizmowi składników odżywczych, których potrzebuje, aby móc odbudować włókna mięśniowe i pomóc mięśniom rosnąć szybciej i mocniej. Koktajle proteinowe powinny mieć stosunek węglowodanów do białka 2:1, aby były jak najbardziej korzystne.Musisz wiedzieć, ile kalorii jeść dziennie, aby uzyskać mięśnie, które chcesz uzyskać. Aby określić dzienne spożycie kalorii, należy pomnożyć swoją wagę przez 15. Otrzymana liczba to liczba kalorii potrzebnych organizmowi do budowy mięśni i spalania jak największej ilości tłuszczu.Jedni chcą dobrze wyglądać, inni chcą się dobrze czuć, a jeszcze więcej osób chciałoby lepiej radzić sobie z trudnymi zadaniami. Budowanie mięśni zmienia twoje życie na niezliczone sposoby, które są korzystne dla twojego większego dobra. Weź to, czego się tutaj nauczyłeś i biegnij z tym!