Przygotowując się do remontu powinniśmy określić zakres prac w pomieszczeniu, które będziemy remontowali.

Może być to remont, który będzie polegał na wymianie płytek w łazience czy też w kuchni, niekiedy może być to także remont, który będzie przewidywał wymianę instalacji elektrycznej lub też rur kanalizacyjnych. Warto określić jaka ilość odpadów, gruzu powstanie w wyniku remontu, dzięki temu będziemy wiedzieli w jaki sposób się przygotować, jaki rodzaj kontenera na odpady należy wybrać.

Lista rzeczy do zrobienia przed remontem

Co trzeba przygotować przed remontem mieszkania?

Warto zastanowić się nad kolejnością prac, wybrać pomieszczenie, od którego zaczniemy remont, może być to przykładowo kuchnia czy też łazienka. Powinniśmy zwrócić uwagę, że w przypadku większych elementów należy odciąć wodę czy też gaz, co może wymagać pozwolenia ze strony spółdzielni mieszkaniowej. Niekiedy dobrym pomysłem może być przygotowanie zapasów wody, przykładowo w wiadrach, która będzie niezbędna do przykładowo układania płytek. Dużym problemem podczas remontu może być gruz, jak również innego rodzaju odpady, szkło, stare drzwi, drewno, panele podłogowe. Należy zadbać o to, aby przygotować kontener lub też wywieźć je we własnym zakresie, jednak jeżeli nie posiadamy przyczepy czy też samochodu dostawczego, wówczas dobrym pomysłem będzie skorzystanie z firmy, która wypożycza kontenery, a następnie odbiera je wraz z zawartością.

Przed remontem możemy skontaktować się z firmą, która posiada kontenery, możemy określić wstępnie, jaka wielkość będzie potrzebna, możemy również porozmawiać z ekipą remontową, która może określić wielkość potrzebnego kontenera. Należy także przedstawić termin, kiedy kontener będzie nam potrzebny, na jak długi czas. Niekiedy ustawienie kontenera może wymagać także pozwolenia ze strony spółdzielni mieszkaniowej czy też mieszkańców, dlatego należy odpowiednio wcześniej zainteresować się przepisami.

Szczegóły związane z wynajmem kontenerów możemy znaleźć na stronie https://dkm-odpady.pl/pl/regions/piotrkow-trybunalski. Znajdziemy tam cennik, dowiemy się dlaczego mogą występować różnice cenowe, jaki jest koszt wywozu odpadów mieszanych, ile kosztuje wywóz czystego gruzu. Dzięki temu będziemy mogli przed remontem odpowiednio się przygotować, wynająć kontener, tak aby prace remontowe przebiegały szybko i sprawnie.