Za każdym razem, gdy myjesz i suszysz samochód, musisz używać odpowiednich technik i narzędzi, aby uniknąć uszkodzenia lakieru bezbarwnego w postaci zacieków, zawirowań i zarysowań.

Proces suszenia jest jednym z najbardziej prawdopodobnych momentów wystąpienia tego rodzaju uszkodzeń, a większość właścicieli samochodów używa do tego celu niewłaściwych produktów.

Jak wysuszyć samochód bez powodowania zadrapań i zawirowań

Ręczniki z mikrofibry do osuszania samochodu

Najlepszym sposobem na osuszenie powierzchni samochodu bez powodowania zarysowań, zadrapań, zacieków i śladów wirowania jest użycie miękkiego, pluszowego i czystego ręcznika z mikrofibry. Nigdy nie używaj na lakierze ściągaczki do wody, ręczników kąpielowych ani skóry irchowej do suszenia, ponieważ może to spowodować zarysowania. Ważne jest, aby dokładnie wysuszyć samochód zaraz po umyciu, aby uniknąć plam wodnych. Plamy wodne, jak również zmatowienie wykończenia, mogą w rzeczywistości powodować korozję, jeśli pozostawi się je na powierzchni przez dłuższy czas.

Ręczniki z mikrofibry są bardzo miękkie, co oznacza, że nie porysują lakieru podczas suszenia. To jedyny rodzaj ręcznika, którego należy używać do dotykania lakieru, ponieważ inne rodzaje, takie jak ręczniki kąpielowe, są po prostu zbyt szorstkie. Lakier bezbarwny samochodu jest bardzo delikatny i każdy rodzaj tarcia może spowodować drobne zarysowania na jego powierzchni. Powodem, dla którego mikrofibra jest tak skuteczna, jest to, że włókna bardzo dobrze wciągają brud i kurz z powrotem do ręcznika, zamiast zatrzymywać go na powierzchni. Dodatkowo ręczniki z mikrofibry są niezwykle chłonne, są jedną z najskuteczniejszych metod suszenia. Są to również produkty dość niedrogie, wielokrotnego użytku i łatwe w użyciu, co jest zdecydowanym plusem.

Ręczniki z mikrofibry w różnych rozmiarach, jak również wiele innych produktów do osuszania powierzchni w samochodach, znajdziemy na stronie https://detailingstore.pl/23-reczniki-do-osuszania. Rozmiar jest kwestią osobistych preferencji, ale przekonasz się, że proces jest szybszy w przypadku większego ręcznika z mikrofibry. Uważaj jednak, aby nie używać zbyt dużego ręcznika, który mógłby utrudniać osuszanie samochodu.