Nie masz zielonego pojęcia, jak wypada ogrzewanie gazowe, na tle produkcji energii cieplnej z wykorzystaniem prądu? Dlaczego w dalszym ciągu uważamy, iż gaz prezentuje się znacznie korzystniej? Przede wszystkim zacznijmy od tego, że ceny prądu na przestrzeni ostatnich lat zostały uwolnione, zatem będą one coraz wyższe, wbrew temu co się mówiło gaz wcale tak nie podrożał jak zapowiadano.

Jest to więc dużo tańsza opcja, a więc coś nader ważnego przy uwzględnianiu czy wyborze metody produkcji energii cieplnej, a tym samym uwzględnieniu jej w danym miejscu. Dodatkowo instalacje gazowe są uważane za bardziej ekologiczne oraz niezawodne, nie wymagające podłączenia do instalacji elektrycznej czy też stałego dostępu do prądu. Bezobsługowe sterowanie systemem grzewczym typowo gazowym, to wygoda i proste jego obsługiwanie bez konieczności dbania o zaopatrzenie w surowiec lub inne paliwa stałe. Gaz płynny jest przechowywany w specjalnych do tego zbiornikach, skąd prowadzony jest bezpośrednio do całej instalacji grzewczej. Oczywiście również nie musimy się martwić o zapewnienie sobie stałych dostaw gazu, wystarczy jedynie zgłosić na niego zapotrzebowanie, podobnie są w stanie dostarczyć nam czy zamontować zbiornik, w którym gaz będzie się znajdować.

Jak wypada ogrzewanie gazowe na tle prądu?

Ile oszczędzimy, wybierając ogrzewanie gazowe?

Ile rzeczywiście możemy oszczędzić, wybierając ogrzewanie gazowe na tle wspomnianego, a więc tego, gdzie do produkcji ciepła niezbędna i potrzebna jest energia elektryczna? Raczej nikt nie udzieli nam jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie, potrzeba bowiem uwzględnić przynajmniej kilka ważnych kwestii, występowanie termoizolacji lub specyfikację instalacji oraz systemu, również jego budowy. Przygotowanie wstępnej analizy dotyczącej między innymi kosztów związanych z napełnieniem przydomowych zbiorników na gaz lub ich zakupie proponuje nam witryna dowóz gazu do domu. Przedstawiona tam firma nie tylko dostarcza swoim klientom gaz, ale też zapewnia im kompleksową obsługę w obrębie transportu i montażu zbiorników.