Piece konwekcyjne wykorzystywane są szeroko w piekarniach, cukierniach wszędzie tam gdzie wypieka się ciasto, z pewnością ich zaletą jest możliwość zastosowania wydajnych wentylatorów które pozwalają na obieg gorącego powietrza wokół ciasta.

Dzięki temu możemy przyśpieszyć proces pieczenia, w porównaniu do tradycyjnego pieca czy też piekarnika w piecu konwekcyjnym pieczeni odbywa się szybciej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, przygotować kolejny wsad, inną zaletą będzie oczywiście mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Elektryczne piece konwekcyjne do ciasta

Wydajne piece konwekcyjne dla piekarni

W przypadku dużych w piekarni z pewnością będzie liczyła się szybkość uzyskania temperatury oraz wielkość pieca, dlatego też wykorzystuje się bardzo wydajne piece posiadające duże ilości półek. W tym przypadku możemy spotkać także półki oddzielone od siebie dzięki czemu będziemy mogli wypiekać dwa rodzaje ciasta, z pewnością zwiększy to znacznie wydajność. W przypadku pieca konwekcyjnego liczy się także odpowiednia izolacja ścianek, w tym wypadku chodzi o to aby ścianki na zewnątrz były możliwie chłodne, z pewnością będzie to duży plus jeżeli chodzi o obsługę ale także piec nie powinien zbytnio nagrzewać pomieszczenia w piekarni.

Możemy oczywiście wybrać modele stojące na nóżkach, dzięki czemu będą one ułatwiały kolejne wkłady, w innym wypadku będziemy potrzebowali przykładowo dodatkowego stołu. Naturalnie możemy spotkać także modele do których wjedziemy całym wózkiem wraz z półkami i ciastem, z pewnością będzie to świetne rozwiązanie jeżeli chcemy zwiększyć ilość wyrobów.

Obecnie piece konwekcyjne tego rodzaju możemy zakupić w internecie, warto zapoznać się z ofertą na stronie https://crispan.pl/piec-konwekcyjny/, możemy zakupić tam bardzo wydajny piec w którym możemy wypiekać różne produkty w tym samym czasie. Mogą to być piece które posiadają przykładowo pięć niezależnych komór, są one programowane wygodnymi panelami dotykowymi. Warto także zwrócić uwagę na piece które posiadają kółka, które będzie można wygodnie przestawiać.