Chociaż wszyscy wiemy, jak ważne jest utrzymanie dobrej historii kredytowej, wielu z nas wciąż boryka się ze słabym kredytem.

Jeśli odmówiono Ci pożyczki z powodu Twojej historii kredytowej, powinieneś wiedzieć, że jest możliwe naprawienie Twojego kredytu. Ten artykuł pomoże Ci zacząć.Skorzystaj z procesu kwestionowania i dokumentowania swoich wysiłków w naprawie pliku kredytowego. Błędne raporty mogą być najtrudniejsze do usunięcia z historii bez wykonania odpowiednich kroków. Ważne jest, aby zakwestionować złe zgłoszenie, jednak równie ważne jest, aby udokumentować swoje działania związane z kontaktami i sporami.Gdy zdecydujesz, że chcesz naprawić swój kredyt, wysyłanie sporów może pomóc w usunięciu fałszywych informacji z raportów. Jeśli w raporcie kredytowym znajduje się kilka pozycji, które należy zakwestionować, rób tylko jedną na raz. Poczekaj chwilę, zanim wyślesz następny. Jeśli wyślesz zbyt wiele na raz, biuro kredytowe może nabrać podejrzeń i uznać Twoje spory za niepoważne.Podczas sporu z agencją kredytową upewnij się, że nie używasz kserokopii ani listów formularzowych. Listy formularzowe wysyłają do agencji sygnały ostrzegawcze i sprawiają, że uważają, że wniosek jest nieuzasadniony. Tego typu pismo spowoduje, że agencja będzie nieco bardziej sumiennie pracować nad weryfikacją zadłużenia. Nie dawaj im powodu, by przyglądali się uważniej.Unikaj wszelkich konsultantów ds. naprawy kredytowej lub usług, które oferują sprzedaż własnego raportu kredytowego. [IMG alt=”FinansowyPuls.pl – Trzymaj rękę na finansowym pulsie!” href=”https://finansowypuls.pl/”]

Twój raport kredytowy jest dostępny bezpłatnie, zgodnie z prawem.

Każda firma lub osoba, która zaprzecza lub ignoruje ten fakt, chce na Tobie zarabiać i prawdopodobnie nie zrobi tego w sposób etyczny. Nie zbliżaj się!Znajdź przewodnik dobrej jakości, z którego będziesz mógł skorzystać, a sam naprawisz swój kredyt. Są one dostępne w całym Internecie, a dzięki informacjom, które dostarczają oraz kopii raportu kredytowego, prawdopodobnie będziesz w stanie naprawić swój kredyt.Jeśli nie jesteś osobą zorganizowaną, będziesz chciał wynająć zewnętrzną firmę zajmującą się naprawą kredytów, aby zrobiła to za Ciebie. Nie będzie działać na twoją korzyść, jeśli spróbujesz wziąć ten proces na siebie, jeśli nie masz umiejętności organizacyjnych, aby utrzymać porządek.Ogranicz liczbę wykonywanych zapytań kredytowych. Mają negatywny wpływ na Twój wynik i będą wyświetlane przez dwadzieścia cztery miesiące. Takie zapytania mogą spowodować, że pożyczkodawcy odrzucą złożony przez Ciebie wniosek o nową linię kredytową, więc nie składaj wniosku o karty kredytowe lub pożyczki, chyba że nie ma innej opcji płatności.Po ogłoszeniu upadłości przejrzyj swój raport kredytowy, aby upewnić się, że bankructwo wygląda tak, jak powinno. Upewnij się, że rzeczy, które się na nim znajdują, a które były objęte upadłością, są odpowiednio odnotowane. Chcesz, aby przyszli wierzyciele wiedzieli, że te linie kredytowe nie są już Twoim długiem.Jeśli przenosisz duże salda z jednej karty na drugą – aby nie pogorszyć swojej zdolności kredytowej i uniknąć naliczania odsetek – pamiętaj o zamknięciu każdej poprzedniej karty, gdy ją spłacasz. Posiadanie wielu otwartych linii kredytowych obniży Twój wynik i neguje wszelkie korzyści, jakie możesz uzyskać z przeniesienia sald.Sama świadomość, że można uciec z pułapki złych kredytów, może zmotywować Cię do rozpoczęcia. Gdy zaczniesz stosować techniki poznane w tym artykule, zaczniesz widzieć wyniki. Lepsza historia kredytowa i wszystkie korzyści z niej płynące wkrótce będą Twoje.