Kominki kojarzą się z przytulną atmosferą, poczuciem bezpieczeństwa i ciepłem domowego ogniska. Niegdyś były wyznacznikiem luksusu, a pozwolić sobie na nie mogli jedynie najzamożniejsi. Dziś jest inaczej. Dzięki szerokiej ofercie kominków coraz więcej osób może cieszyć się domowym ogniskiem we własnych czterech kątach. Czym jest kominek gazowy i jakie ma zalety?

Kominek gazowy – zalety

W przeszłości wiele osób nie mogło sobie pozwolić na kominek w domu. Główną barierą były kwestie finansowe. Dziś wciąż niewiele osób może zamontować kominek jednak przeszkodą nie są finanse, ale warunki techniczne.

Instalacja tradycyjnego kominka to konieczność posiadania specjalnych przewodów kominowych, a także instalacji wentylacyjnych. Trudno o nie w wielu domach, nie wspominając o apartamentach czy mieszkaniach w blokach. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zmuszeni zapomnieć o kominku i dekoracji z udziałem żywego ognia w domu!

Idealną alternatywą i świetnym pomysłem jest kominek gazowy! Jego montaż jest łatwy i nie wymaga większych remontów. Pomieszczenie, dzięki systemowi przewodów koncentrycznych, nie musi mieć tradycyjnego komina. Wystarczy wyprowadzić przewód poza ścianę budynku lub dach. Przy instalacji tego wkładu kominkowego niezbędna jest jedynie doprowadzona instalacja gazowa z sieci lub gaz LPG z butli. To wszystko sprawia, że także koszt prac montażowych nie jest wysoki. Co więcej, montażem kominków gazowych zajmują się profesjonalne firmy. Fachowcy bezpiecznie i sprawnie wykonują instalacje kominków gazowych. Więcej informacji znajdziesz na www.defrohome.pl/k,69,wklady-kominkowe-na-gaz.html.

Kominek gazowy jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i znacząco różni się pod tym względem od tradycyjnych kominków. Nie trzeba dokładać do niego drewna, kontrolować procesu spalania ani czyścić paleniska z popiołu. Kominek gazowy nie brudzi ani nie generuje zanieczyszczeń. Włącza się go… pilotem.

Dzięki kominkom salon zyskuje niepowtarzalny wygląd, a urządzenia tworzą wyjątkowy nastrój we wnętrzach. Co więcej, producenci stosują w nich technologię, dzięki której płomienie są jak najbardziej zbliżone do tych w kominkach tradycyjnych. Dodatkowo mogą znaleźć się w nim specjalne polana czy kamyki oraz żar bazaltowy.

Dzięki szerokiej ofercie, dobierzemy idealny kominek zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego. Dają duże możliwości aranżacyjne, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. Można je wbudować w ścianę, także narożną, która dzieli dwa pomieszczenia. Warto też pamiętać, że kominek gazowy to nie tylko dekoracja, ale także… dodatkowe źródło ciepła!

Posted in: Dom