Kółka do mebli mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku biura, wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli łatwo dostosowywać powierzchnię do potrzeb pracowników, bieżących zleceń.

Wykorzystanie kółek pozwala na dużą mobilność, w ten sposób możemy zmieniać ustawienie szafek, biurek w zależności od potrzeb. Mogą znacznie ułatwić przygotowywanie przestrzeni biurowych typu open space, gdzie pracownicy dzielą się powierzchnią biurową.

Meble na kółkach to wygoda i funkcjonalność

Jak wybrać kółka meblowe do mebli?

Warto wybrać kółka, które nie rysują powierzchni, mogą one posiadać kółka gumowe, będzie to istotne zwłaszcza w przypadku parkietu oraz paneli podłogowych. Warto zwrócić uwagę na kółka, jakie zastosowane są w przypadku krzeseł biurowych, powinny one zapewniać obrót o 360 stopni, niekiedy stosuje się także kółka z hamulcami. Możemy wybrać także modele, które będą pasowały do szafek, mogą być to kółka o wzmocnionej konstrukcji, które dobrze sprawdzą się w przypadku mebli metalowych. Powinniśmy zwrócić uwagę na opory toczenia, rodzaj podłoża, jakie znajduje się w domu lub w firmie, może być to dywan, płytki czy też podłoga drewniana. W zależności od podłoża wybierzemy rodzaj kółek. Często są to modele posiadające metalowe mocowania, dzięki śrubom możemy przykręcić je na stałe do szafki. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku kiedy posiadamy ograniczoną przestrzeń, będziemy musieli wykorzystać biuro do różnych celów.

Kółka powinny zapewniać łatwy montaż, najczęściej posiadają przygotowane cztery otwory, które pasują do standardowych śrub. Dostępne są modele mocowane na płycie lub też na trzpieniu, dostępne są różne rodzaje blokowania. Możemy wykorzystać także mocowanie śrubowe, w tym przypadku trzpień posiada odpowiedni gwint, który umożliwia wkręcenie kółka, jest to wygodne ze względu na możliwość jego demontażu. Kółka meblowe powinny posiadać możliwość blokowania, często możemy włączyć blokady za pomocą nogi, co z pewnością będzie dużą dużym ułatwieniem. W ten sposób umożliwiamy stabilizację mebli.

Dostępnych jest bardzo wiele różnych rozwiązań, możemy wybrać kółka meblowe, które będą najbardziej odpowiednie dla naszych mebli, ich wagi oraz zastosowania. Jest to bardzo dobry pomysł, aby optymalnie wykorzystywać powierzchnię biurową, dostosowywać się do indywidualnych wymagań pracowników.

Posted in: Dom