Utrzymanie zadbanego i pięknego ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, ale jeśli znasz właściwe ruchy, jest to łatwiejsze niż myślisz.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak dbać o szczęście i zdrowie Twojego ogrodu. Przy odpowiedniej wiedzy Twój ogród będzie najlepszy w całej okolicy!Wybierz byliny, aby zmniejszyć ilość pielęgnacji, jakiej wymaga Twój ogród. Rośliny, które powracają z roku na rok, zwykle wymagają jedynie odrobiny odchwaszczania i przycinania. Jadalne byliny, takie jak szparagi, rabarbar i szczaw, mogą stanowić doskonały dodatek do sałatek dla Twojego gospodarstwa domowego, nie powodując zbyt wiele pracy.Spróbuj zaplanować różne byliny, które są odporne na ślimaki. Ślimaki i ślimaki są żarłocznymi zjadaczami, które mogą zniszczyć roślinę dosłownie z dnia na dzień. Skłaniają się ku bylinom o gładkich, cienkich liściach, szczególnie na młodszych roślinach. Niektóre byliny są nieapetyczne dla ślimaków i ślimaków, zwłaszcza te o twardych, owłosionych liściach lub nieapetycznym smaku. Kilka dobrych wyborów to heuchera, dzwonek, achillea i euforbia.Rośliny, które się wspinają, mogą ukrywać ogrodzenia i ściany. Rośliny, które się wspinają, są niezwykle wszechstronne i mogą pomóc ukryć brzydką ścianę lub płot, zwykle w ciągu jednego sezonu. Nie musisz się martwić, jeśli krzak lub drzewo przeszkadzają, ponieważ pnącza mogą przez nie przerastać. Mogą również pasować do kształtu altany. Niektóre muszą być przywiązane do podpór, ale niektórzy wspinacze używają wijących się pni lub wąsów i przyczepiają się do tych powierzchni. Wiciokrzew i jaśmin to bardzo piękne odmiany takich pnączy.Zorganizuj swój ogród tak, aby wszystkie rośliny były przez większość czasu wystawione na działanie słońca. Twój dom lub drzewa rzucają cień: pamiętaj, że te cienie poruszają się w ciągu dnia. Tajniki i tajniki sztuki ogrodniczej

Najlepiej, aby rośliny były wystawione na słońce rano i po południu, ale nie około południa, szczególnie w okresie letnim.Pamiętaj, aby codziennie podlewać swój ogród.

Bez codziennej wody Twój ogród może szybko zakwasić. Jeśli pomysł codziennego wyciągania węża jest dla ciebie zbyt trudny, rozważ zainstalowanie jakiegoś systemu zraszania. Jest to koszt, ale może zaoszczędzić wiele bólów głowy i zwrócić się dzięki zdrowym plonom!Siej rośliny po kolei, aby uzyskać stabilne zbiory. Uprawiając warzywa, takie jak kukurydza, groszek cukrowy i sałata, które dojrzewają według bardzo przewidywalnego harmonogramu, wykonaj dwa lub trzy siewy w odstępie dwóch tygodni, aby wydłużyć okres zbiorów. Możesz również posadzić dwie różne odmiany tego samego dnia o różnym czasie dojrzewania, aby zapewnić dłuższy sezon.Aby skrócić czas spędzany na przycinaniu i wyrywaniu chwastów, upewnij się, że wszystkie używane narzędzia są naostrzone i wyczyszczone. Tępe lub brudne narzędzie znacznie utrudni podstawowe prace ogrodnicze i może znacznie zwiększyć ilość pracy, którą musisz włożyć w swój ogród. Regularna pielęgnacja narzędzi jest więcej niż warta włożonego wysiłku.Pamiętaj, aby umieścić warstwę ściółki na glebie wokół warzyw, na głębokość około 2 cali. Gleba wokół roślin może pozostać wilgotna dzięki zastosowaniu ściółki. Pomaga to również zmniejszyć pojawianie się chwastów. Dzięki temu nie będziesz musiał ciągle wyrywać chwastów.Podczas ogrodnictwa dobrze jest obracać swoje uprawy, zwłaszcza jeśli każdego roku uprawiasz więcej niż jedną uprawę owoców lub warzyw w swoim ogrodzie. Pomaga to zachować składniki odżywcze w glebie. Pomaga również uniknąć chorób gleby. Nawet przy płodozmianie, składniki odżywcze musiały być dodawane z powrotem do gleby po każdym sezonie sadzenia.Jak wspomniano na początku artykułu, utrzymanie zdrowego i pięknego ogrodu polega na tym, co wiesz. Artykuł, który właśnie przeczytałeś, zawierał wiele wskazówek pozwalających zaoszczędzić czas, dzięki którym uzyskasz przewagę nad konkurencją. Postępuj zgodnie z podanymi radami, aby mieć najzdrowszy i najpiękniejszy ogród!