W przypadku domowej hodowli konopi indyjskich bardzo dobrze sprawdzają się namioty uprawowe, czyli pomieszczenia w których możemy uprawiać konopie.

Oczywiście jest to uprawa wewnętrzna, warto zwrócić uwagę iż przygotowanie całego pomieszczenia, dużego pokoju z pewnością sprawi wiele problemów, w tym wypadku musielibyśmy stworzyć duże panele oświetleniowe, dodatkowo dbać także o wilgotności oraz temperatury w dużym pomieszczeniu. Dlatego też stosuje się specjalne namioty, różnego rodzaju pomieszczenia oparte na stelażach drewnianych czy też metalowych, gdzie możemy z powodzeniem prowadzić hodowle roślin.

Profesjonalne pomieszczenia uprawowe do marihuany

Jak wykonać profesjonalny growbox domowym sposobem?

Bardzo istotnym elementem naszej do pomieszczenia uprawowego będzie oczywiście oświetlenie, powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość podwieszenia lamp, oczywiście na rodzaj żarówek. Dostępne są obecnie dosyć niedrogie lampy LED, które dodatkowo są energooszczędne, jak również nie nagrzewają się tak jak żarówki tradycyjne. Oczywiście rośliny będą potrzebowały dużej ilości światła, dlatego też stosuje się różnego rodzaju odbłyśniki, dobrym pomysłem może być także wykorzystanie folii lustrzanej którą możemy rozłożyć na całej powierzchni naszego pomieszczenia. Dzięki temu rośliny zyskają większą ilość światła, szybciej będziemy mogli liczyć na udane plony.

W przypadku kiedy zastanawiamy się nad ściankami, możemy wykorzystać sztywny materiał, dodatkowo także folia lustrzana może być zastąpiona zwykłą folią aluminiową. Oczywiście w tym przypadku folia będzie pełniła także rodzaj odbłyśnika i izolatora. Jest to tani materiał który to łatwo możemy dopasować do kształtu naszego pomieszczenia uprawowego. Naturalnie będziemy potrzebowali odpowiednich donic, w tym przypadku mogą iść to donice szerokie natomiast nie muszą być ona jest zbyt głębokie, dodatkowo także wybieramy odpowiednią glebę. Obecnie możemy także automatycznie sterować podlewaniem, możemy zakupić specjalne pojemniki które będą dodawały automatycznie odpowiednią ilość wody. Dzięki temu będziemy mogli w dużym stopniu zoptymalizować cały proces. Dodatkowo także możemy zautomatyzować nieco naszą hodowle, przykładowo możemy wyposażyć ją w sterowniki wilgotności które będą odpowiadały za uruchamianie nawilżacza się też osuszacza powietrza. Dodatkowo możemy zainstalować sterownik oświetlenia który będzie wyłączał światło na pewien okres czasu co w przypadku niektórych roślin może być pożądane.

W ten sposób uzyskamy w naszym domu profesjonalny growbox jak zrobić instalację elektryczną możemy przeczytać na stronach internetowych także związanych z elektryką, możemy także wykorzystać mały zasilacz elektryczny który dodatkowo będzie obsługiwał nasze całe oświetlenie.