Wybierając płytki do łazienki lub też kuchni należy zwrócić uwagę, aby był to materiał odporny na plamienie, o niskim stopniu nasiąkliwości.

Często wybiera się gres jako materiał bardzo wytrzymały, płytki gresowe wypalane są w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza, poddawane dużemu naciskowi podczas prasowania, dzięki czemu zyskują bardzo dobre parametry. Możemy wybrać gres szkliwiony, posiadający powłokę ochronną, czy też gres polerowany, który może być dodatkowo zaimpregnowany odpowiednim środkiem.

Płytki gresowe na podłogę

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Gres to materiał bardzo trwały, posiada najczęściej grubość około 10 mm, możemy stosować go także na zewnątrz, ponieważ jest to płytka mrozoodporna. Gres charakteryzuje się niską nasiąkliwością, zatem jest odpowiedni do łazienki, kuchni, możemy zastosować go także w przedpokoju. Płytki gresowe mogą posiadać różną kolorystykę, wzornictwo, często są to płytki naśladujące kamień. Często wybierany jest gres w kolorach jasnych, imitacje marmuru w kolorze kremowym czy też ecru z charakterystycznymi żyłkami dla kamienia. Dostępne są także różne wersje kolorystyczne, zielone, czerwone czy też niebieskie o różnej wielkości, często są to płytki o wymiarach 60 x 60 cm lub 60 x 120 cm.

Gres stosuje się także często w salonie, jeżeli poszukujemy stylu nowoczesnego, loftowego, wówczas płytki gresowe będą odpowiednim rozwiązaniem. Z pewnością podłoga gresowa jest łatwa w utrzymaniu, możemy ją łatwo wyczyścić, może być to także płytka drewnopodobna, która do złudzenia przypomina deskę podłogową. Płytki gresowe występują także w wersji rektyfikowanej, jest to proces, w którym obrzeża płytki zostają przycięte, dzięki czemu możemy łatwo je do siebie dopasowywać, posiadają one ten sam rozmiar oraz kąty 90 stopni. W tym przypadku stosuje się cienką fugę, może być to pomysł na stworzenie dużej, jednolitej powierzchni.

Jeżeli poszukujemy płytki gresowej w kolorze niebieskim, dobrym pomysłem będzie Egen Blue Stone, jest to płytka imitująca kamień, która posiada odcienie koloru niebieskiego, żyłki białe, rdzawe. Ofertę płytek Blue Stone znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BLUE-STONE/7495, jest to płytka rektyfikowana o rozmiarach 60 x 120 cm, jest to gres charakteryzujący się dużą wytrzymałością, który może być stosowany na ścianach oraz na podłodze.