Jeśli szukasz szafy na akta i dokumenty, która spełni twoje potrzeby w zakresie przechowywania, jest kilka ważnych funkcji, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem.

Wybierając szafę, wszystko sprowadza się do bezpiecznego i wygodnego przechowywania dokumentacji, które można dostosować do istniejącej przestrzeni biurowej. Oprócz trwałości modele stalowe szaf do przechowywania dokumentów mają również więcej funkcji niż modele plastikowe lub drewniane. Zazwyczaj są wyposażone w systemy blokad, przeciwwagi zapewniające płynną pracę i pełne możliwości zawieszenia szuflady. Metalowe szafy na akta z pewnością spełnią twoje potrzeby związane z przechowywaniem dokumentacji w miejscu pracy czy w domu.

Jak wybierać szafy do przechowywania ważnych dokumentów?

Czym się kierować kupując szafę na mapy i plany?

Jeśli w twoim biurze ważne jest posiadanie uporządkowanych dokumentów i łatwy do nich dostęp, nie możesz ich po prostu wkładać do szuflad biurka. Spowoduje to nie tylko bałagan, ale także uniemożliwi szybkie zlokalizowanie dokumentu w razie potrzeby. Do tego celu odpowiednie będą metalowe szafy kartotekowe, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie dokumentów, jak również szybkie znalezienie potrzebnych akt. Metalowe szafy na akta są również zaprojektowane tak, aby oferować określony poziom trwałości i długotrwałej wydajności. Jeśli szukasz opcji bardziej przyjaznej dla budżetu, model szafy na dokumenty aluminiowy może być dobrym rozwiązaniem.

Boczne szafy na akta zawierają szuflady, które rozciągają się od najdłuższego boku szafki. Zapewnia to szerszą szufladę, która nie oferuje takiej samej głębokości jak inne modele. Ten układ może być idealny do mniejszych pomieszczeń, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wysunąć dłuższą szufladę. Konfiguracja boczna w szafach umożliwia również pracownikom przeglądanie dokumentacji z pozycji siedzącej. Modele pionowe szaf na dokumenty oferują większą głębokość szuflady. Szafy takie są również zwykle wyższe niż modele boczne i będą wymagały odpowiedniej przestrzeni, aby można je było w pełni wysunąć i zapewnić łatwy dostęp do akt znajdujących się na całej długości szuflady.

Płaskie szafy na akta są specjalnie zaprojektowane do przechowywania większych dokumentów, które zwykle leżą płasko. Taka szafa ma krótkie, pojemne szuflady, które można wykorzystać do układania płócien, planów, map i innych dokumentów całkowicie płasko. Tego typu szafy możesz zakupić na stronie https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-mapy-i-plany/. Nie musisz się martwić o uszkodzenie przez zwijanie lub składanie ważnych dokumentów. Wybierając szafę na kartoteki zastanów się, jak często będziesz korzystać z szafy, jakich zabezpieczeń i zamków będziesz potrzebować oraz jakim budżetem dysponujesz. Jeśli chodzi o ochronę poufnych dokumentów, do wyboru jest wiele różnych opcji blokowania szafek i szuflad na dokumenty. Najpopularniejszymi rodzajami zamków są zamki krzywkowe i przesuwne. Często są one standardem w modelach wyższej jakości i wymagają klucza, aby uzyskać do nich dostęp. Pozwala to właściwie zabezpieczyć zawartość szaf przed kradzieżą czy dostępem osób niepowołanych.